بسم الله الرحمن الرحیم

http://www.persianv.com/khabar/19_8604100391_L600.jpg


    چند سالی است که محمود احمدی نژاد سکان بخش های اجرایی کشورمان را به عهده گرفته است.اما در این چند سال هیچگاه موضع واقعی ایشان را در مورد ولایت فقیه و رهبری در عملشان ندیده ایم.پیش از این نیز حقیر طی مطب کوتاهی (تحت عنوان چه کسی صدای رهبر را شنید؟!) ، در این مورد توضیحاتی داده بودم.در آن مطلب بطور ضمنی عمل نشدن به اوامر مقام معظم رهبری ، حضرت امام خامنه ای را بیان کردیم.حال آنکه عمل به سخنان و رهنمون های رهبری باید سرلوحه ی وظایف قوه ی مجریه باشد.


   اخیرا نیز ، دوباره از جانب آقای رییس جمهور شاهد افعال محیر العقولی بوده ایم!که نه مطابق نقل است و نه مطابق عقل!
   در سفر نیویورک صداهایی شنیده شد که جناب رییس می خواهند با آمریکا ارتباط برقرار کنند.گویا ایشان در یکی از سخنان خود اینگونه اظهار کرده بودند که:
        ((شرایط موجود در روابط بین ایران و آمریکا به ضرر هر دو کشور و شاید به ضرر همه ی دنیا است ، اما برای بهبود آن باید نگاهی به سیر تحولاتی که روابط را به وضعیت امروز رسانده است ، داشته باشیم و به این نکته توجه کنیم که ایالات متحده از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره در مقابل ایران ایستاده است...جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا چنان تفاهم بین دوکشور بر دارد در ذهنیت منفی خود نسبت به آمریکا تامل کرده و کمک کند تا سریع تر روابط دو کشور بهبود یابد.))[۱]

 حال سوال ما این است که آمریکایی که مد نظر جناب رییس جمهور است کدام آمریکا است.آمریکایی که در برابر تمامی ملت ایران ایستادگی می کند و هزاران شهید روی دست ما می گذارد؟!آمریکایی که فیلم بر علیه پیامبر عزیزمان می سازد؟! آمریکایی که بزرگان ما را ترور می کند؟! می خواهد با این جماعت صلح کند؟! دولت آمریکا چگونه می خواهد این مصائب را برای ما جبران کند؟! آیا تنهایی مادر شهید با آشتی کنان رییس جمهور پر می شود؟!آیا رجائی باز می گردد؟!بهشتی چطور؟! مطهری چطور؟!تکلیف این همه ایستادگی ملت چه می شود؟!این همه استقامت ملت برای آن بود که با یزید زمان صلح کنیم؟!

     یاد آن جمله ی زیبای امام حسین(ع) می افتم که در مورد یزید و دستگاه خبیث بنی امیه اینگونه فرمود:
    
      (الا ترون ان الحق لایعمل به و ان الباطل لا یتناهی عنه)[۲]
    آیا نمی بینید که به حق عمل نمی شود و از باطل نهی نمی شود؟!
  
    مبارزه با باطل جز لاینفک شریعت ما است و فراموش نشود که انقلاب ما عین دستور شریعتمان بود.حال که دستور شریعت به بار نشسته و شاهد به ستوه آمدن دشمن هستیم صلح کنیم؟!

  مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در واکنش به این سخنان رییس جمهور گوشزد کردند که تعیین تکلیف در این حوزه تنها از سوی رهبر معظم صورت می گیرد ، و نه کس دیگر.جالب اینجا است که ایشان در مورد این جمله چنین اظهار نظر می کنند:
   ((بالاخره در این رابطه نظرات را دادم و فکر می‌کنم این نظر را هم امام و هم رهبری قبول دارند. بنده نخوانده‌ام که وی چه گفته است باید آزاد باشند بگذارید همه حرف بزنند و اشکالی هم ندارد.))[۳]
  
     در مورد این سخن چند نقد جدی وارد است.اولا کجای این مسئله با سخنان معظم له قابل انطباق است؟!در سخنان حضرت آقا می بابیم که می فرمایند:
    ((این که دایما می گویند ایران می خواهد به تدریج رابطه با آمریکا بر قرار کند ، هدفشان از این حرف چیست؟چه می خواهند؟مخالفان دنبال چه چیزی هستند؟آن چه مسلم است ، دنبال خیر جمهوری اسلامی و خیر ملت ایران نیستند.این که واضح است))

   همچنین در مورد سخنان امام خمینی(ره) نیز این سخن رییس جمهور قابل رد است.حضرت امام(ره) می فرمایند:
  ((من کرارا گوشزد نموده ام که رابطه با امثال آمریکا ، رابطه ملت مظلوم با جهانخواران است...خیال نکنید که رابطه ما با آمریکا یک چیزی است که برای ما یک صلاحی دارد.))[۴]
 
   ثانیا اینکه (بگذارید همه حرف بزنند) یعنی چه!؟ آیا علی اکبر ولایتی ، مشاور حضرت آقا ، مصداق (همه) است؟! ایشان هر کسی نیستند که بخواهیم ساده از کنار نظرات ایشان بگذریم.
 
   جناب رییس بداند که حدش تا کجا است.و الا این بار به گونه ی دیگری به ایشان تذکار داده خواهد شد.

 والسلاک علیکم و رحمه الله و برکاته

-------------------------------------------------------------

۱.هفته نامه ی پنجره - صص۱۶-۱۷ - همه ی تلاش های احمدی نژاد برای آشتی کنان!
۲،بحارالانوار - ج۴۴ - ص۳۸۱ ـ حماسه ی حسینی - ج۱ - ص۳۷
۳.http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910711001267
۴.هفته نامه ی پنجره - صص۱۷ - همه ی تلاش های احمدی نژاد برای آشتی کنان!
-------------------------------------------------------------
حمیدرضا میررکنی